Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

שתפו את הכתבה

- תוכן פרסומי -

"אנחנו דואגים לשימור והגדלת ההון של משפחות מעמד הביניים"

אם בעבר שירותי ניהול עושר היו מיועדים בעיקר למשפחות אמידות במיוחד שנדרשו להתמודד עם סוגיות פיננסיות מורכבות, כיום המציאות הישראלית מגבירה את הצורך בניהול ותכנון פיננסי לכל תא משפחתי במעמד הביניים.

מטרת שירותי ניהול העושר היא לשמר את שווי ההון האישי מול עליית האינפלציה והריבית ולהגדילו על מנת ליצור ביטחון ועצמאות כלכלית.

נכון לשנת 2023, מעמד הביניים במדינת ישראל מורכב מאותן משפחות ב- 3 העשירונים העליונים המכניסות מעל 30,000 ₪ למשק בית. לאור התגברות האינפלציה ועליית הריביות. משפחות רבות אשר ברשותן הון פנוי של מעל מיליון ₪ ומעלה נדרשות למצוא פתרונות חדשים לניהול חסכונותיהן כדי לשמר ולהגדיל את ההון לטובת הדורות הבאים.
"עבור משפחות אלו, חשוב לדעת שניתן תוך כ- 15 שנים להכפיל את ההון בין פי 2 לפי 5 באמצעות שירותי ניהול עושר ותכנון פיננסי איכותיים לטווח הארוך."

איך יראה העתיד של משפחה ישראלית במעמד הביניים?

אם יש לך היום הון צבור של 2 מיליון ₪ – מה יהיה גובה ההון עוד 10 שנים? האם ההון יגדל עם השנים או יאבד מהערך שלו עם התייקרות החיים בישראל? בכמה ניתן להגדיל אותו?
התשובה מסתבר תלויה במרכיב אחד-

תכנון וניהול העושר בצורה אקטיבית לטובת הגדלתו. "גם אנשים שעד היום לא ניהלו את כספם בצורה מיטבית, יוכלו תוך כ- 15 שנים להכפיל את ההון בין פי 2 לפי 5" מסביר יניב ישמרני, מתכנן פיננסי ומנכ"ל חברת עתיד תכנון פיננסי הישראלית המתמחה בניהול עושר עבור מעמד הביניים.

"רובנו כבר מבינים שכסף ששוכב בבנק ולא עובד עבורנו פועל לרעתנו, והרי ישנם כל כך הרבה אפשרויות להשקיע את הכסף – איך באמת אפשר לדעת מה הכי טוב? ישראלים יכולים להתלבט שנים האם כדאי להשקיע בנדל"ן ולקנות דירה נוספת או לחילופין להשקיע את החסכונות בשוק ההון.
ובדיוק כמענה לשאלות האלה, היכן נכון להשקיע את ההון שלנו, קיימים שירותי ניהול עושר ותכנון פיננסי. מטרתנו היא לנהל את ההון המשפחתי בצורה אקטיבית על מנת לשמר ולהגדיל אותו לאורך השנים כך שההון יגדל מדור לדור."

מעוניינים בפגישה עם יניב ישמרני וצוות "עתיד תכנון פיננסי"?

אילו סוגי השקעות כלולות בשירותי ניהול עושר?

"יש היום גופים מסחריים רבים המשווקים השקעות, המוכרים שבהם חברות הביטוח ובתי ההשקעות השונים." מסביר ישמרני, "יחד עם זאת, המציאות מראה שמטרת הגופים האלו היא מסחרית נטו, ואינה עולה בקנה אחד עם אינטרס הלקוחות. כדי באמת למקסם את ההון הצבור כך שיגיע לתקרת החיסכון בכל תקופה, נדרש ניהול הון אקטיבי והשקעות יצירתיות המותאמות אישית תוך הקפדה על ניהול סיכונים ראוי."
השיטה שפיתחו ב"עתיד תכנון פיננסי" כוללת ניתוח מעמיק של הפריסה הפיננסית של התא המשפחתי, ומתוך הגדרת המטרות הפיננסיות נתפרת חליפת השקעות מותאמת אישית.
"אנחנו מביאים בשורה לאזרחי ישראל, שאני גאה להגיד שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר. ההשקעות שאנחנו מתאימים ללקוחותינו הן הטובות ביותר המוצעות בשוק הישראלי לצד ניהול סיכונים אחראי".

מפחיתים תשלומי מיסים

"רוב הישראלים, גם כאשר הם משקיעים, אינם מודעים בכלל לגובה התשואה שהם מקבלים בהשקעותיהם השונות, בין אם מדובר על השקעות מסורתיות בשוק ההון כמו השקעה דרך הבנק או דרך בית השקעות ובין אם מדובר בנדל"ן.

אחד ההיבטים שנוגסים בתשואה הפוטנציאלית הוא היבט המיסוי במדינת ישראל ורוב הישראלים אינם מודעים למשמעויות.

למעשה עם תכנון נכון של ההשקעות גם בהיבטי המיסוי ניתן להרוויח עשרות ומאות אלפי ש"ח נוספים. גם אמידים שברשותם הון משמעותי, צריכים לתכנן בצורה אופטימלית כדי להגיע לפרישה במצב הטוב ביותר ולהגדיל את ההון המשפחתי במעבר בין דורי."

יצירת הכנסות נוספות מהשקעות אלטרנטיביות שונות

עתיד תכנון פיננסי מציעים השקעות בלעדיות שאינן נגישות לקהל הרחב.
"מלבד ניהול ההשקעה באמצעים מסורתיים דרך שוק ההון, אנחנו יודעים היום להציע השקעות ייחודיות בבלעדיות רק ללקוחותינו. 

הלקוחות שמגיעים אלינו רוצים פתרונות לא רק להגדלת ההון והכפלתו עם השנים, אלא יצירת תזרים חודשי שוטף. ונוסף לכך, יש לנו מגוון אפשרויות שיכולות לתת מענה. "לדוגמה הגיעו אלינו זוג לקוחות עם מיליון וחצי ₪ בצד, לאורך השנים האחרונות הם התלבטו מה לעשות עם הכסף, מצד אחד הם ידעו שעדיף לא להשאיר אותו בעו"ש, ומצד שני, לא היה להם את הביטחון והידע לקבל החלטה מה לעשות איתו, במיוחד לאור השינויים שאנחנו חווים עכשיו בכלכלה הישראלית.

לאחר מיפוי פיננסי מלא של התא המשפחתי, פיזרנו את הסכום במספר השקעות שונות. 

בניהן אחת בנדל"ן בחו"ל והשניה בקרן השקעות ייחודית. בשלוש השנים האחרונות הם גם נהנו מתזרים חודשי קבוע בגובה של אלפי שקלים, וגם ההון שלהם כמעט הוכפל בגלל עליית ערך ההשקעות. וכמובן תוך כדי מיצוי הטבות המס שהיו שוות להם לאורך השנים כמעט 400 אלף ש"ח. זה מה שאנחנו יודעים לעשות.

בכנות, אני מאמין שכל משפחה, לא משנה באיזה גודל, ובמיוחד במציאות הישראלית. אם יש לה סכומי כסף פנויים בצד של החל מ- 500,000 ש"ח, בין אם הם שוכבים בבנק, או מנוהלים בבית השקעות או על ידי הבנק, צריכה לעשות את המקסימום כדי למקסם את ההון ולהגדיל אותו.

אנחנו עובדים בישראל נורא קשה, אין סיבה שלא נשתמש בכסף שצברנו בצורה חכמה – זה מנוע נוסף חשוב! שלרוב לא בשימוש , הדרך היחידה להבטיח את עתידנו הכלכלי זה ניהול אקטיבי בהשקעות חכמות."

מעוניינים בפגישה עם יניב ישמרני וצוות "עתיד תכנון פיננסי"?

דילוג לתוכן